Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

 26  Marca  2023 r.

       Dziękujemy parafianom i gościom za wspólną modlitwę

 1. W ubiegłym tygodniu przez chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła Krystynę Kokowicz, dziecku i rodzicom życzymy bł. bożego i darów Ducha Św. 
 2. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne pod przewodnictwem ks. Andrzej Sapiehy. Nauka rekolekcyjna na każdej mszy,  w tygodniu zaś homilia na eucharystii a po katecheza pogłębiająca tematykę rekolekcyjną.  Spowiedź rekolekcyjna w środę od godz. 17.30. Tace z mszy w tygodniu są przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty.
 3. Zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.45  a w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.30.
 4. Zachęcamy do włączenia się w tradycyjną w naszej parafii procesji z darami w Wielki Czwartek, lista darów dostępna jest na stronie naszej parafii oraz w zakrystii.
 5. Nasz parafialny Caritas prowadzi zbiórkę na rzecz potrzebujących, dary można składać
  do kosza w prezbiterium. Do nabycia paschaliki na stół świąteczny w cenie 20 zł. 
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w ekstremalnej drodze krzyżowej która tradycyjnie wyruszy
  w piątek, 31 marca. W naszej parafii w tym dniu msza na rozpoczęcie o godz. 20.00 (nie będzie wówczas drogi krzyżowej o godz. 20.00).
 7. W sobotę msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 9.00.
 8. W niedzielę na mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach, kartki z imionami zmarłych i ofiarą składamy w zakrystii.
 9. Nauka przed chrztem wyjątkowo odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia. 
 10. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, droga krzyżowa upamiętniająca św. Jana Pawła II  ulicami Zielonej Góry. Droga wyruszy z parafii św. Jadwigi o godz. 19.00 i około godz. 21.00 zakończy się przy parafii Ducha Świętego. 
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

ks. Robert Patro, proboszcz