Duszpasterze

Proboszcz


Ks. kan. Robert Patro – pochodzi z Długoszyna koło Sulęcina. Na parafii mieszka od samego początku jej istnienia. Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku w katedrze gorzowskiej. Wikariusz biskupi ds. personalnych, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Zielone Górze. Członek Kolegium Konsultorów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Rady Kapłańskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także członek Komisji Koordynacyjnej I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wiceprzewodniczący Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, członek Komisji ds. stałej formacji kapłanów oraz sekretarz Komisji Liturgicznej

Wikariusz

Ks. mgr lic. Ryszard Stankiewicz, pochodzi z Gorzowa Wlkp., choć urodził się w Sulęcinie. Posługiwał w Zielonej Górze par. Podwyższenia Krzyża i św. Jadwigii, Sulechowie, Głogowie NMP Królowej Polski. Od 2020 pełni funkcję Diecezjalnego Moderatora Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. W naszej parafii posługuje od 2021 roku.
Rezydent


Ks. mgr Łukasz Malec – pochodzi z Głogowa. Wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława Kostki jest do 2015 roku. Wcześniej pracował w parafiach w Szprotawie i we Wschowie. Od sierpnia 2016 roku został diecezjalnym duszpasterzem dzieci i młodzieży i jednocześnie rozpoczął pracę w Kurii Biskupiej jako dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz koordynator Zespołu duszpasterzy służby liturgicznej.